Podvodníci zo Seychelles

Seychelles je malý ostrou hneď vedľa Afriky. Tento ostrov je tiež známi ako daňový raj        (neplatia sa tam dane). Asi preto sa tento malý kúsok zeme stal obľúbeným miestom na zakladanie fiktívnych firiem. Jednou takou firmou je aj Online Investment Group Ltd., Seychelles. Táto firma je známa tým že si pýta peniaze za využívanie „nejakých“ služieb na online portáloch.
Samozrejme táto firma si peniaze nepýta sama, pomáha jej k tomu firma BIB Services s.r.o. Táto firma sa zaoberá vymáhaním pohľadávok fyzických a právnických osôb. No táto firma nemá sídlo na Seychelles ale v Nitre.

Ak vám od nich prišla faktúra alebo platobný rozkaz nič neplatte, ide o šikovný podvod. Využívajú to že sa ľudia zľaknú a zaplatia to a práve na toto čakajú. Ľudia sa najčastejšie zľaknú tejto vety „V prípade, že dlžoba v týchto 15 dňoch nebude uhradená, bude spoločnosť BIB Services s.r.o. nútená  podať návrh na vykonanie exekúcie.“ a rýchlo to utekajú zaplatiť.

Ako som už spomínal firma BIB Services s.r.o. ma sídlo v Nitre a keďže som sa sa im nevedel dovolať rozhodol som sa isť priamo do BIB Services. Firma sídli na Cabajskéj 10 v Nitre vlastne tam sídli viacero firiem. Keď som tam prišiel a nevedel som tuto firmu nájsť začal som sa vypytovať ľudí ktorý tam pracovali no nikto tam o nich nič nevedel. Až nakoniec jeden dobrý pán zavolal správcovi toho objektu a ten povedal „Veľa ľudí ich tu už hľadalo“ potom nás poslal na úplní koniec toho objektu no boli tam len dvaja robotníci ktorý tam ohýbali železo. A ty mi povedali že v živote o nich nepočuli a ani ich nikdy nevideli.

Dopísané 16.7.2012
Na šťastie tieto informácie ktoré som napísal už nie sú aktuálne, pretože 3. feb­ruára 2012 ok­res­ný súd v Pre­šo­ve zakázal firme On­li­ne In­ves­tment Group Ltd. so síd­lom na Seyche­lách a firme BIB Servic­es, s. r. o. z Nit­ry tieto pohľadávky vymáhať. No ak ste si mysleli že vám už nič takéto nehrozí mýlili ste sa !
Firma BIB Services más síce zakázané vymáhať od ľudí tieto pohladkaný ale nemá zakázané ich posunúť ďalšej firme. A aj tak urobila, BIB services tieto pohľadávky posunula firme Fla­vio Con­tre­pa­co­re and Co. Ltd ktorá ma tiež sídlo na Seyche­lách.

Ako sa pred nimi uchrániť ?
Ak vám už prišla od nich faktúra právnici odporúčajú tieto faktúry neplatiť.
Ak vám faktúra neprišla a chcete sa len pred takýmito stránkami ochrániť stačí použivať anti-vírus od spoločnosti ESET. Tá ma tieto stránky medzi potencionálne ne­bez­peč­ným obsahom. Tiež si treba dávať pozor na akých stránkach sa registrujete a nezabudnite si prečítať podmienky registrácie.


Zväčšiť mapu

Zdroj: itnews.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *