Honor 6+

honor6+Pred pár dňami som dostal ponuku od spoločnosti Honor odd-testovať ich vlajkovú loď Honor 6+. Keď som si pozeral na internete stránku spoločnosti Honor všimol som si že sa chvália duálnym fotoaparátom a 8 jadrovým procesom, tak som si pomyslel že Apple a HTC nikto vo foťákoch nikto neprekoná a inak to nebude ani pri Honor 6+. No musím priznať že som sa mýlil, tento telefón ma jedinečný fotoaparát ktorý doslova dokáže fotiť hviezdy.

Konštrukcia:
Telefón bol vyrobený v čistom a jednoduchom dizajne. Telefón ma kovovú konštrukciu ktorá je veľmi pekne dopĺňaná sklom z prednej aj spodnej strany telefóna. Po bokoch telefónu vedie pekný hliníkový rámik, ktorý dodáva telefónu luxusný vzhľad. Na spodnej strane je rámik vyrobený z plastu. Celkové rozmery telefónu sú 150,5mm – 75,7mm – 7,5 mm a váži príjemných 165 gramov čo na telefón podobných rozmerov vôbec nie je veľa. Celá konštrukcia je pevná a ani pri silnejšom držaní telefón nevŕzga.

Fotoaparát:
Honor 6+ je výnimoční hlavne kvôli svojím trom foťakom. Na zadnej strane je to dvojica 8Mpix a na prednej strane je to jeden takisto 8Mpix fotoaparát.
Dvojica zadných telefónov dokáže snímať aj fotky aj súčasne ako jeden 13Mpix fotoaparát. Výhoda dvoch zadných foťákov spočíva hlavne v tom že na čip sa dostane dva krát viac svetla ako pri jedom. Clona foťáku je úžasných f0,95 čo umožňuje robiť krásne a čisté fotografie aj za horších svetelných podmienok.
Telefón má pár nových režimov. Najzaujímavejšie sú asi Super noc a Širokouhlá clona.
V režime Super noc sa dajú doslova fotiť hviezdy na oblohe. Pri móde auto si telefón sám nadstaví veľkosť clony a rýchlosť uzávierky. Samozrejme máte k dispozícii aj režim manuálny mód v ktorom si všetko nadstavíte sami.
V režime Širokouhlá clona je vidieť krásne využitie dvoch fotoaparátov. V praxi to vyzerá tak že si zvolíte bod ktorý chcete mať zaostrený a potom si nadstavíte veľkosť clony. Čim je clona väčšia tým je pozadie a okolie bodu na ktorý chcete zaostriť rozšírenejšie. Funguje to aj naopak, čím je clona menšia tým je fotka ostrejšia. Honor 6+ ponúka aj funkciu zaostrenia obrázku po odfotení, čo vám umožňuje spraviť ešte dokonalejšie zábery.

edf Režim super noc

Batéria:
Honor 6+ obsahuje 3600 mAh batériu ktorá je napevno zabudovaná v telefóne. Pri poškodení batérie vám ju však vymenia v servise za menší poplatok.
Baterka mi pri testovaní telefónu vydržala cca dva dni čo je na dnešné pomery úctyhodná vydrž. Zvyčajne som bol pripojený v 4G sieti alebo k wifi. Samozrejme som mal na pozadí zapnuté nejaké aplikácie ako what’s up, instagram, gmail, facebook mesenger a občas nejaká tá hra. Prekvapil ma super šetriaci režim ktorý vypne všetky nepotrebné funkcie a zostanú vám k dispozícii len kontakty, smsky a volania. Celé prostredie tohoto režimu je v čiernobielom dizajne čo šetrí baterku.

Hardware:
Telefón Honor 6+ je naozaj vlajková loď spoločnosti Honor. Spoločnosť tento telefón vybavila naozaj luxusne o čom svedčí 8 jadroví procesor Kirin 925 ktorý je taktovaný na 1,8Ghz. Procesor síce obsahuje fyzických 8 jadier no v telefóne sú osadené dva čipy. Prvý, viac výkonnejší je Cortex A15 ktorý ma takt 1,8 Ghz a obsahuje 4 jadrá. Druhý, menej výkonný čip Cortex A7 ktorý má takt 1,3Ghz a takisto obsahuje 4 jadrá. Čip s 1,8 Ghz procesorom je väčšinu času vypnutý. Zapína sa len pri viac výkonnejších úlohách alebo pri hraní hier. Čip s 1,3Ghz procesorom je inak stále zapnutý, čo veľmi šikovne šetrí batériu.
Tento procesor svižne dopĺňa 3Gb pamäte RAM čo je viac než postačujúce. Honor 6+ obsahuje 32Gb úložisko ktoré sa dá pomocou MicroSD karty rozšíriť až do veľkosti 128Gb.
Do sa vyznačuje funkciu dual SIM čo vám umožňuje používať dve SIM karty od rôznych operátorov. Ak chcete použiť MicroSD kartu musíte jeden zo slotov SIM kariet obetovať, pretože telefón obsahuje slot na SD kartu v rovnakom slote ako na SIM kartu.

Display:
Telefón má 5,5″ LCD display ktorý využíva technológiu IPS. V takomto prípade je display dobre čitateľný zo strán a aj na priamom slnku. Display má čisté živé farby a krásne zobrazuje čiernu. Display ma rozlíšenie 1080 x 1920 pixelov (Full HD display) a hustota pixelov na palec je 400ppi.

Zvuk:
Telefón obsahuje dva reproduktory a to jeden na prednej strane (ktorý slúži ako slúchadlo) a druhý na zadnej strane telefónu, ktorý súži ako reproduktor pri prehrávaní hudby, videí, filmov či iných zvukov. Menšie sklamanie je, že telefón neobsahuje stereo reproduktory čo môže odradiť milovníkov hudby. Zadný reproduktor hrá čisto bez šumu a hlasitosť je priemerná.

Operačný systém:
Honor 6+ obsahuje operačný systém Android vo verzii 4.4.2 a s nadstavbou Emotion UI 3.0. Nadstavba je maximálne zjednodušená, o čom svedčí aj fakt že neobsahuje Menu. Všetko preto vykonávate na hlavných obrazovkách. Systém beží svižne a bez sekania či dlhšieho načítavania. Nakoľko telefón neobsahuje na prednej strane žiadne tlačítka sú dorobené softwar-ovo.
Nadstavba Emotion UI 3.0 obsahuje aplikáciu motívy, ktorá vám umožní prispôsobiť aby ste si prostredie prispôsobili podľa vašich predstáv a aby vám čo najviac vyhovovalo.

Screenshot_2015-06-23-20-12-27 Screenshot_2015-06-23-22-21-30

 

Na záver by som chcel dodať len toľko že telefón ma kvalitný fotoaparát, odolnú konštrukciu a krásny čistý dizajn. Získa si vás aj hlavne kvôli cene ktorá sa blíži hranici 400€ čo je na takéto zariadenie nízka cena.

Ešte pár fotiek na koniec:

edf edf

sdr dav

 

IMG_20150619_012306 IMG_20150623_200856

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *