Továreň na firmy – Firmáreň.sk, s. r. o.

firmarenVšetci to poznáte či ste starý alebo mladý, raz prídete k bodu kedy sa budete musieť rozhodnúť čo ďalej zo životom. Niektorý sa rozhodujú či budú ďalej študovať alebo pôjdu pracovať. A tu pri práci vznikajú ďalšie otázky. Prvá z nich je či isť pracovať pre nejakú firmu alebo či si založiť vlastnú firmu.

A práve do tohoto bodu som sa dostal aj ja a tak som na internete hľadal nejaké možnosti ako sa založiť firma alebo živnosť. Po krátkom vyhľadávaní som narazil na stránku www.firmaren.sk táto stránka vám umožni založiť si firmu z domu, cez internet ale hlavne jednoducho.

Aké služby portál firmaren.sk poskytuje ?
Portál toho poskytuje naozaj veľa. Ako prvú službu portál poskytuje založenie firmy, teda S.R.O. Založenie firmy je skutočne jednoduché, vyplníte len krátky formulár v ktorom sa nachádzajú len vaše osobne údaje (meno, priezvisko, tel. číslo, obchodné meno spoločnosti…). Cena tejto služby je 275€ a sú v nej zahrnuté všetky poplatky.

Ako druhú službu portál poskytuje zmeny vo firme. Táto služba je už zložitejšia na vyplnenie formuláru. Formulár je veľmi prehľadný a zrozumiteľne napísaný takže sa v ňom vyzná aj človek ktorý zatiaľ nemal žiadne skúsenosti s firmami. Takže údaje o vašej firme môžete meniť bezproblémovo a môžete zmeniť naozaj všetko od konateľov cez obchodné meno až po vklady spoločníkov. Táto služba je tiež spoplatnená a to sumou 75€ za jednu zmenu.

Treťou službou ktorú portál poskytuje je predaj firmy. Pri tejto službe zákazník firmu nepredáva ale kupuje. Minimálna cena za ktorú môžete firmu kúpiť je 439€. Tak tiež je nákup úplne jednoduchý len vyplníte osobné údaje a názov novej firmy.

Štvrtou službou ktorú portál poskytuje je registračné sídlo. Vďaka tejto službe si môžete nechať zaregistrovať virtuálne sídlo firmy na adrese na ktorej sídli firmaren.sk. Svoje virtuálne sídlo môžete mať v troch mestách a to v Bratislave, v Trnave a v Pezinku. Následne na danej adrese budete mať svoju označenú poštovú schránku, o príchode pošty vás firmaren.sk bude informovať cez mail. Vašu poštu vám budú preposielať dva krát za mesiac. Ak sa rozhodnete využiť túto službu budete za ňu platiť 30€ mesačne.

Cenník

Založenie firmy
Založenie s.r.o. (vrátane súd. poplatku)   275,– €

 

Zmeny vo firme
Zmeny v s.r.o. (vrátane súd. poplatku)   75,– €
Zmeny v s.r.o.
(Iba vypracovanie a zaslanie dokumentov emailom)
  30,– €

 

Predaj firmy
Predaj Ready-Made (už založenej) s.r.o. vrátane súd. poplatku 439,– €
Predaj Ready-Made (už založenej) s.r.o. – platca DPH vrátane súd. poplatku 3 800,- €

 

Poskytnutie registračného  (virtuálneho) sídla
Poskytnutie registračného sídla pre firmu (Priemyselná ul., Trnava)   30,– €/mes
Poskytnutie registračného sídla pre firmu (Smolenická ul., Bratislava)   30,– €/mes
Poskytnutie registračného sídla pre firmu (Miletičova ul., Bratislava)   30,– €/mes
Poskytnutie registračného sídla pre firmu (Šenkvická cesta, Pezinok)   30,– €/mes

Ako to celé prebieha
Čakacia doba na založenie firmy je naozaj krátka, trvá to ani nie 15 minút. Všetko to závisí na tom ako rýchlo vyplite online formulár na založenie firmy. Keď už máte online formulár vyplnený a odoslaný príde vám predfaktúra. Po uhradení tejto faktúry vám portál odošle dokumenty na podpísanie, podpísane dokumenty musíte nechať overiť notárom. Overené dokumenty môžete zaniesť osobne do sídla firmy firmaren.sk alebo ich pošlete kuriérom prípadne poštou. Potom ako si portál firmaren.sk prevezme dokumenty zaregistruje vašu firmu v obchodnom registry. Registrácia trvá maximálne 10 pracovných dní. Po zaregistrovaní vašej firmy vám portál doručí prostredníctvom pošty všetky potrebné dokumenty na podnikanie. Podnikať môžete začať od dňa vykonania registrácie takže nemusíte čakať na dokumenty ktoré vám portál doručí.

Na portáli firmaren.sk nájdete všetky potrebné tlačiva ktoré budete potrebovať pri zakladaní firmy. Ak si s niečim nebudete vedieť poradiť môžete sa obrátiť na helpdesk ktorý nájdete priamo na stránke v pravom dolnom roku alebo môžete zavolať na bezplatné telefónne číslo.

Teraz je už len na vás ako sa rozhodnete či využije služby portálu firmaren.sk alebo si všetky veci vybavíte sami. Podľa môjho názoru portál firmaren.sk poskytuje veľmi kvalitne služby za výhodne ceny.

1 comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *