Raikko POCKET BEAT

raikkoUž dlhšiu dobu som zháňal nejaký malý bluetooth reproduktor, raz večer ako som si prezeral ponuku na jednom eshope narazil na Raikko Pocket Beat. Je to malý a výkonný reproduktor ktorý vás milo prekvapí.

Konštrukcia:
Celkové rozmery tohoto reproduktora sú 146 x 33 x 58 mm. Celé telo reproduktora je vyrobené z plastu ktorý pôsobí pevne, odolne a robustne.
Z prednej strany sa nachádza kovová mriežka ktorá chráni reproduktory pred poškodením. Zo zadnej strany sa nachádza plastový kryt ktorí svojim vzhľadom imituje hliník. Všetky bočné strany obklopuje pekný obdĺžnikový plast ktorý dodáva reproduktoru odolnosť a pevnosť vďaka čomu máte pocit že držíte v ruke naozajstný reproduktor a nie nejaký čínsky fake.

Tlačítka a konektory:
Na hornej strane reproduktora sa nachádzajú 4 tlačítka a to Zapnúť/Vypnúť, Bluetooth, Volume UP a Volume Down.
Z ľavej bočnej strany sa nachádzajú dava konektory, 3,5mm jack a micro USB konektor ktorý slúži len ja nabíjanie.

Batéria:
Reproduktor disponuje 800mAh 3,7V batériou ktorá zaručuje úplnú mobilitu reproduktora. Výrobca udáva výdrž batérie 5 až 6 hodín, mne vydržala cca 5 hodín nepretržitého počúvania hudby cez Bluetooth.

Pripojenie:
Na pripojenie k reproduktoru máte dve možnosť prvá možnosť je pripojenie cez 3,5mm jack kábel na toto pripojenie sa nachádza v krabici s reproduktorom AUX kabel. Ako druhú možnosť môžete využiť pohodlnejšie riešenie a to pripojenie cez bluetooth. V reproduktore sa nachádza bluetooth vo verzii 2,1 + EDR.

Balenie:
Reproduktor dostanete v krásnej čiernej krabičke ktorá sa skladá z vrchnej a spodnej časti, takéto krabice sa dosť často využívajú pri mobilných telefónoch. Ked otvoríte krabičku ako prvý uvidíte reproduktor ktorý je zabalený vo fólii, keď vyberiete z krabice von reproduktor uvidíte krátky manuál. Pod manuálom sa nachádza tenká oddeľovacia časť krabice ktorá sa dá vybrať tak ako sme vzniknutý pri krabicách od mobilných telefónov. Pod touto častou krabice sa nachádzajú micro USB kábel na nabíjanie a AUX kábel na prepojenie reproduktora s iným zariadením.

Zvuk:
Samozrejme najdôležitejšie pri takýchto reproduktoroch je zvuk. Zvuk zabezpečujú dva 3W reproduktory. Reproduktor je vyrobený vákuovou technológiu takže reproduktory dosahujú naozaj čistý a kvalitný zvuk s vysokou hlasitosťou. Reproduktory krásne vykreslujú výšky a nemajú problém ani s vykresľovaním basových frekvencii.

Reproduktor disponuje aj vstavaným mikrofónom takže tento reproduktor môžete použiť aj ako hands free.

Záver:
Raikko Pocket Beat je reproduktor vhodný na cesty aj do domácnosti. Môžete ho využiť pri počúvaní hudby, kníh, pozeranie filmov a aj pri telefonovaní.
Samozrejme musíme pochváliť výrobcu za snahu a kvalitu s akou tento reproduktor vyrobil. Ak sa pre tento reproduktor rozhodnete budete si musieť trochu priplať ale získate kvalitný reproduktor. Cena tohoto reproduktoru sa pohybuje okolo 40€ na slovenskom a českom trhu, no výrobca tento reproduktor predáva za cenu 29,95€.

Ešte na záver som pripravil krátke video aby ste sa mohli pozrieť ako reproduktor pekne hrá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *