Google+ aplikácia pre android

Google+ alebo ak chcete google plus je najnovší výtvor Googl-u. Ide o sociálnu sieť, ktorá by mala byť najväčšiu konkurenciu pre Facebook. Ale o tom už isto viete. Tento článok nebude o tom ako sa Google+ snaží predbehnúť Facebook. Aj keď Facebook ma cca 750 miliónov používateľov a s toho sa polovica prihlasuje každý deň. Google+ by mal mať cca 20 miliónov používateľov. Ak sa pýtate ako som prišiel na takéto čísla odpoveď je TU. Tento článok bude o android aplikácii ktorá je určená pre Google+.

Google túto aplikáciu sprístupnil zatiaľ len v USA. Takže na to že by ste si ju mohli stiahnuť z Marketu môžete zabudnúť. Ale čo by sme to boli za Android používateľov keby si ju nedokážeme nainštalovať do svojich mobilov ? Aplikáciu si môžete stiahnuť  TU.

Postu je upne jednoduchý:

 • Stiahnete
 • Nakopírujete do mobilu
 • Nainštalujete
 • Spustíte
 • Užívate si výhody

Po úspešnom nainštalovaní a spustení zadáte svoje prihlasovacie údaje. Následne si zaškrtnite „Instant Upload“ a pokračujte kliknutím na „Continue“. Po kliknutí na „Continue“ sa vám zobrazí hlavná plocha. Na hlavnej ploche na nachádzajú ikony „Stream“ „Huddle“ „Photos“ „Profile“ „Circles“ a panel s názvom „Notifications“ (upozornenia). Takže poďme pekne podľa poradia ikoniek.

  1. Stream

Je to ničo ako nástenka na Facebook-u nájdete tam všetky statusy, fotky, videa proste všetko od všetkých ľudí ktorých máte v kruhoch. Ak potiahnete prstom doprava zobrazí sa vám „Nearby“ a zobrazia sa vám statusy všetkých ľudí vo vašom okolí. Táto funkcia funguje vďaka geolokácii ktorú poznáme z  Google Maps. Ak potiahnete prstom doľava zobrazí sa vám Incoming nájdete tam tiež statusy ľudí ktorý sú vo vašom okolí ale sú tam len statusy tých ľudí ktorý vás majú v kruhoch.

  1. Huddle

Slúži ako chat. Výhodou tohoto chatu je to že môžete chat-ovať s jednotlivcom, s viacerými osobami ale aj s celým kruhom.

  1. Photos

Fotky sú rozdelene na štyri kategórie „From your circles – Z kruhov“ „Photos of you – Fotky od vás“ „Your albums – Vaše albumy“ „From your phone – Z vašeho telefónu (sú tu vaše súkromne fotografie, tieto fotografie vidíte len vy sami)“. Vaše fotografie sa automaticky synchronizujú s albumami Google Picasa.

  1. Profile

Tu sa vám zobrazí všetko čo ste pridali. Ak kliknete na tlačidlo About zobrazia sa vám informácie o Vás. No nikde som nenašiel možnosť editovať tieto informácie. Ďalšie tlačidlo je Photos, tam sú všetky vaše fotky ktoré zdieľate v kruhoch.

  1. Circles

Sú to okruhy, okruhy v ktorých máte zaradených ľudí. Zaraďujú sa jednoducho ak sú to vaši priatelia dáte ich do priateľov, ak sú to len známi dáte ich do okruhu známi ak vám chýba okruch jednoducho si ho vytvoríte. Aj keď pomocou aplikácie sa okruhy nedajú vytvoriť.

A ešte na záver krátke video:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *